Με ψυχή, δύναμη και πάθος αν και έπαιζε για 30 λεπτά με 10 παίκτες,  η μεγάλη ομάδα της Ραφήνας κέρδισε στο κρίσιμο παιχνίδι τον Άρη Βούλας με σκορ 2-0.

Και όπως είπε αργότερα στην συνέντευξη τύπου ο κόουτς Γιώργος Παπακωστούλης,  τώρα αρχίζει το πρωτάθλημα για την Τριγλία Ραφήνας.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς μεγάλες φάσεις, με τον έλεγχο όμως του αγώνα βα έχει η μεγάλη ομάδα της Ραφήνας. Στο 39΄ έγινε η μεγάλη ευκαιρία για την Τριγλία, όταν από παράλληλη σέντρα του Παπάζογλου από δεξιά,  ο Σένε εξ επαφής δεν κατάφερε να νικήσει τον Προβίδα, ενώ στην επαναφορά ο Γερώνυμος σούταρε άουτ.

Στο β΄ ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Παπακωστούλη, μπήκαν αποφασισμενοι και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Στο 49΄κεφαλιά του Κ. Τσούκα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 51′ ο Παπάζογλου είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι του Προβίδα.
Στο 60΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Σένε, ενώ στο επόμενο λεπτό ο διαιτητής έστειλε στην εξέδρα τον προπονητή της  Τριγλίας Παπακωστούλη, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε έντονα για την φάση της αποβολής. Στο 64΄ ο Φουκαράς είχε δοκάρι για τον Άρη, που έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.
Στο 77΄ η Τριγλία άνοιξε το σκορ με σουτ του Κωνσταντίνου Τσούκα. Η μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα βρήκε το δοκάρι της εστίας του Προβίδα.
Στο 84΄ ο Γιάννης Τσούκας ανετράπη μεσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Ο Βαγγέλης Ζαφειρόπουλος ανέλαβε την εκτελεση και έγραψε το τελικό 2-0.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Σύρακας, Τζίτζης, Παπαδιονυσίου, Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Γερώνυμος (87΄ Κονταρίνης), Παπάζογλου (73΄ Δελαπόρτας), Νταής, Σένε,  Ζαφειρόπουλος, Κ. Τσούκας (80΄ Χατζόπουλος)

Άρης Βούλας: Προβίδας, Ατματσίδης, Γκούρας, Ρεσούλι, Αφράτης, Κλής (86΄ Κούστας), Φωστέρης, Φουκαράς, Μιραφιόρι (73΄ Μπρης), Ρομάνο (57΄ Λιόσης), Κριλής.